Hakkımızda

Mekik Motors, ilk olarak 2014 yılında Eyüp Ateş tarafından Bayrampaşa’da kurulan genç bir otomotiv firmasıdır. Daha sonra 2019 yılı itibari ile İstanbul Ataşehir’de Limited Şirketi olarak çalışma hayatını devam ettirmiştir. Özellikle doğacılık, karavan sektörü ve outdoor alanlarında konaklama kültürlerine yeni alternatifler sunmak, otomotiv dünyasına katkıda bulunmak ve genç nesillere örnek olabilmek adına yerli üretim yapan bir firmayız. 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktayız.

2014-2017 yılları arasında hem pazar belirleme hem de geleceğin ürünleri konusunda gerekli çalışmaları yaparak uzun bir ar-ge sürecini bitirdik. Dünyada çok uzun bir geçmişe sahip olan araç üstü çadır üretimi bu çalışmalar neticesinde başlamış oldu. İlerleyen zamanlarda 2017 sonrasında ekibimize yeni arkadaşların katılımı ile ilk seri üretimine 2017 Mayıs ayında başladık.

2019 Yılı itibari ile hem araç üstü çadır üretimi gerçekleştirdik hem de araçlar için her türlü hava koşullarına uygun olan ve insanların doğada rahat bir şekilde vakit geçirmesini sağlayacak araç yan tente üretimlerine başladık. Bu süreçte Türkiye’de yüzlerce kullanıcımız oluşmuşken aynı zamanda dünyada bir çok ülkeye ürünler yolladık.

2019’da yapmış olduğumuz iyileştirmeler sayesinde 2020 yılında dünyanın araç üstü çadır alanında en çok ilgi gören ilk 5 firma arasına girmeyi başladık ve zirveye tırmanışımız kurumsal iş birlikleri ile devam etti. 2020 itibari ile dünya genelinde binleri bulan araç üstü çadır ve yan tentelerimiz satılmışken, bayilikler vermeye başladık. Bir çok ülkede şuan Mekik Motors ürünleri satılmaya devam etmektedir.

Mekik Motors olarak alanında en iyi birer firma haline gelmeye çalışırken aynı zamanda ürün yelpazemizi hızla artırmaktayız. Pop-up denilen tavan kesme işlemi sonunda yapılan çadırlar, karavan üretimi ve diğer araçlar için özel tasarım projelerine başlayarak, araçları doğada daha çok kullanıma uygun hale getirmekteyiz. Vizyonumuzu biraz daha ileriye taşımak adına, bir çok projeyi hayata geçirmek için gece gündüz çalışmaktayız. Hayallerimizin arkasından yol aldığımız sürecimiz, yerli otomobil üretimini hedeflemektedir.

ÜRETİM

Araçüstü Çadır Üretim Mekik Motors
Mekik Motors olarak toplamda 8000 m2’lik alanlarda üretim gerçekleştirmekteyiz. 4x4 Pickup araçlarından, Araç Üstü Çadır ürünlerine kadar tüm üretimleri kendi tesislerimizde yapmaktayız. Fiberglass, sac ve diğer materyallerin oluşturulması ve işlenmesi tesisimizde titizlikle yapılmaktır.