Sık Sorulan Sorular

Araç üstü çadırlar, sizlere aracınızla seyahat etmek için maksimum verimlilik sağlar. Aracınızı bir konaklama ürünü haline getirir ve gezinizi oldukça pratikleştirir. Tek seferde satın aldığınız ürün için uzun yıllar boyunca ücretsiz kamp ve tatil yapmanın keyfini yaşarsınız. Kendi aracınızı park edebildiğiniz yerlerde birkaç dakikalık işlemle yaşam tarzınızı kurabilirsiniz. Yerden yüksek olması, doğada diğer canlıların size ulaşım riskini sıfıra indirerek güvenliğiniz açısından son derece önemli bir kullanım koşullarına sahip olursunuz.
Araç üstü çadırlar, araçların üzerine takılan bağlantı çıtalarına monte edilir. Bu ürünlerin kaliteli olması araç üstü çadırları oldukça güvenli yapar. Kullanım amacı bakımından Mekik Motors sizlere en kaliteli ürünleri almanızı yönlendirir ve çadıra çıkacağınız merdivene kadar özenle hizmet sunar.
Evet gerekiyor. Türkiye’de Turtle, Omsa Line gibi ara atkı markalarını önerebiliriz. Ara atkılar sağdan sola iki adet çıtalardan oluşur. Çadır bu çıtaların üzerine monte edilir. Araç üstü çadırlar aynı zamanda, uygun alt yapısı olan roll barlara, taşıma kapasitesi yüksek olan kabinlere de montaj yapılabilir. Ancak unutmayın ki bu ürünlerin taşıma kapasiteleri yeterli olmalıdır. En azından aracınızın üstindeki çıtaların Dinamik Ağırlık kapasitesi çadırla aynı ağırlıkta olmalıdır.
Araç üstü çadırlarımız fiberglass üretim olup birden fazla katmandan oluşur. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından korumak için Ultraviyole ışınlarına karşı kullanılan jelkotlu boya kullanılır ve iç yüzey tümüyle siyaha boyanır. Bu şekilde alt ve üst gövdeden kış aylarında soğuk, yaz aylarında ise geçirmesi olanaksızıdır. Kullanılan kumaşların örgü arası çok sık olduğundan dolayı kış aylarında bile rahatlıkla konaklama yapılabilir. İnsan ısısı bile, hava geçirgenliği çok düşük olan bir çadırı ek malzemelere ihtiyaç duymadan oldukça konforlu hale getirebiliyor.
Yapılan araştırmalara göre 106km/saat üzerinde seyredilen hızlarda, araç üstü çadırlar yakıta her 100 kilometrelik periyotlarda 2 litrelik ek yakıt kullanımı gerektirir. Bu oran Otak Araç Üstü Çadırlarımızın aerodinamik özellikleri göz önüne alındığında 1.5 litredir. Yakıt performansı ise saatte 140 km sonrasında düşüşe geçmektedir.
Şuan üretimde olan araç üstü çadırlarımız tüm model araçlara uygundur. Araç Üstü Çadırları günlük hayatta kullandığınız tüm araçlarınıza uygulayabilirsiniz. Renault Twingo Araç Üstü Çadır Uygulaması : https://www.youtube.com/watch?v=etPmxOmzdaI&t=1455s Ford Ranger Araç Üstü Çadır Uygulaması : https://www.youtube.com/watch?v=NN-Fnzw8Gcw
Mevcut yoğunluklara istinaden ürünler sipariş usulü olup 7-14 gün içerisinde hazırlanıp teslim edilmektedir. Ödeme yöntemlerinde birkaç alternatifler bulunmaktadır. Lütfen canlı bağlantılardan irtibata geçin bizimle.
Mekik Motors olarak bu ihtimali en düşük seviyelerde tutmak için kilitlenebilir araç üstü çadır üretiyoruz. Bu yüzden kaliteli kilitler almanızı öneririz. Aynı zamanda çadırın araç üstünden çalınmasını önlemek için ise fiberli somunlar kullanmaktayız. Bu sayede hırsızlar için tenezzül dahi edilmeyecek güçlükte bir deneyim olacağı için çadırın çalınma ihtimali de çok düşük olacaktır.
Mekik Motors olarak özel tasarımlar gerçekleştirmekteyiz. Araç yan tenteler, araç içi mutfak, özel pickup karavan tasarımları, kabin karavan ve taşıyıcı çekme mobil karavan üretimi gerçekleştirmekteyiz.
Evet. 2019 yılı içerisinde 40 ülkeye ürünlerimiz ulaşmışken 2020 yılının ilk 2 ayında 20 ülkede ürünlerimiz kullanılmaya başlandı.